Jaka kurtyna do chłodni?


Nie istnieją kurtyny uniwersalne. Nie ma takich przegród, które dałoby się wykorzystać (z tak samo dobrym skutkiem) i w magazynach, i w klasycznych zakładach produkcyjnych, i jeszcze na dodatek w chłodniach. Akurat chłodnie i mroźnie mają swoje specyficzne wymagania. Panują w nich zupełnie inne warunki niżeli w innych obiektach przemysłowych, a to oznacza, że trafiające do nich kurtyny PCV będą inne od tych używanych w ciepłych halach i magazynach. W przegrodach mających odnajdywać się w zimniejszych strefach ważną rolę odgrywają m.in. okucia. Trzeba je wykonać ze stali nierdzewnej. W przeciwnym wypadku okażą się one zbyt nietrwałe na to, by poradzić sobie z ujemnymi, często wręcz skrajnie niskimi temperaturami.

Gdyby tak wykonać kurtynę do chłodni ze zwykłej folii – tej samej, której używa się do tworzenia „zwyczajnych” kurtyn bez szczególnych dodatkowych własności – na 99% nie sprawdziłaby się ona zbyt dobrze. Okazałaby się za mało trwała. Nie byłaby na tyle elastyczna, by swobodnie rozszerzać się i kurczyć pod wpływem zmieniającej się temperatury otoczenia. To sprawiłoby, że mroźne powietrze na pewno wywołałoby na jej powierzchni liczne pęknięcia. Nawet jeśli nie doszłoby do nich od razu, prędzej czy później kurtyna na pewno zostałaby uszkodzona – czy to samoistnie, czy to z pomocą przechodzącego przez nią człowieka lub w trakcie przenoszenia przez nią pewnych produktów.

Nie da się bowiem ukryć, że w chłodniach panują specyficzne warunki. Nie ma się tu do czynienia z jakimiś wyższymi temperaturami, bo te temperatury są właśnie wyjątkowo niskie, a zwykle utrzymują się przynajmniej na poziomie zera stopni C. Twarda folia kompletnie nie poradziłaby sobie z podobnymi warunkami. Z tego względu kurtyna do chłodni musi być innym typem kurtyny, czyli czymś bardziej elastycznym i zdolnym do dopasowywania się do zmieniających się warunków otoczenia. Specjalistyczne folie są w stanie tym warunkom sprostać. Trzeba tylko po nie sięgnąć, zamiast wierzyć usilnie w wysoką jakość zwyczajnych folii.

Kurtyna do chłodni: https://ekranypcv.pl/